Местни хора, живеещи в Турция, спонсорираха Бели Лом
Публикувана от Admin на August 29 2010 17:29:54

Направена е нова мраморна чешма, беседка, ремонтирана е джамията


Разширена новина

Въпреки кризата обаче през последните години много хубави неща се случиха в Бели Лом.

Направена е нова мраморна чешма и беседка за отдих до нея. Основно е ремонтирана джамията – вече е с нов покрив, изолация, дограма, вътрешно и външно боядисана.

 

 

 

 

 


articles: beli_lom_djamiq.jpg

Закупена е нова прахосмукачка, мокети, килими и други необходими неща. Спонсорите са предимно местни хора, които живеят в Република Турция. Нашите съселяни, особено по-заможните и образовани, също правят много дарения и помагат с каквото могат, каза още кметицата Мейнур Али. Голям ремонт е направен и на основното училище. Подменена е дограмата, отвътре е боядисано и освежено, изградено е парно. Жалко само, че то се посещава от едва 48 ученика и ако тази тенденция се запази училището го грози закриване. В селото има и детска градина, която също е ремонтирана.

В момента Бели Лом има 800 жители, около 600 от тях са с двойно гражданство и една част от времето живеят в Турция.